فهرست
  • خانه
  • اخبار
  • گیمر‌ها پشت ویندوز ۷ را خالی کردند؛ دنیای گیمینگ زیر سلطه ویندوز ۱۰

گیمر‌ها پشت ویندوز ۷ را خالی کردند؛ دنیای گیمینگ زیر سلطه ویندوز ۱۰

همواره گیمرها جزو اولین هایی هستند که فناوری ها و محصولات جدید را به خدمت می گیرند و حالا جدیدترین آمار ارائه شده از پلتفرم کاربران شبکه Steam نشان می دهد ویندوز ۱۰ نیز از این قاعده مستثنی نیست.

windows-10-dominates-pc-gaming-new-steam-data-shows-505915-2

از چند ماه قبل تاکنون نگارش ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ پلتفرم شماره یک کاربران Steam است و چیز تازه ای نیست اما این سیستم عامل به شدت در حال فراگیری بین گیمرها است. پیش بینی می شود تا پایان فصل تابستان ویندوز ۱۰ بتواند بیش از ۵۰ درصد کاربران Steam را به خود اختصاص دهد.

ماه قبل ویندوز ۱۰ توانست با افزایش ۳٫۲۶ درصدی در Steam به سهم ۴۲٫۹۴ درصد دست یابد. در آن سو سهم نگارش ۶۴ بیتی ویندوز ۷ با ۱٫۶۴ درصد کاهش، به ۳۰٫۶۱ درصد رسید و هم زمان فاصله بین ویندوز ۷ و ۱۰ افزایش پیدا کرد. ویندوز ۸٫۱ نیز از مبحبویت وینزدوز ۱۰ در امان نمانده و با ۱٫۰۱ درصد کاهش در مقایسه با ماه قبل، تنها ۱۰٫۷ درصد کاربران Steam از آن استفاده می کنند. سهم نگارش ۳۲ بیتی ویندوز ۷ با ۰٫۴۱ درصد افت، به ۶٫۳۶ درصد رسیده است.
در یک ماه گذشته، تنها ویندوز ۱۰ از کاهش سهم در امان مانده و  آمارهای Steam نشان  می دهد نه تنها نگارش ۶۴ بیتی، بلکه نگارش ۳۲ بیتی ویندوز ۱۰ در حال رشد است. به جز ویندوز ۱۰، تمامی نسخه ها دیگر ویندوز در حال از دست دادن کاربران خود هستند. به نظر می رسد یکی از دلایل اصلی مهاجرت گیمرها به ویندوز ۱۰، پشتیبانی از رابط برنامه نویسی جدید DirectX 12 است.
در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد کاربران شبکه Steam  از سیستم عامل ویندوز مایکروسافت استفاده می کنند و هیچ یک از Mac OS اپل و توزیع های لینوکس، تهدیدی برای حکم فرمایی مایکروسافت بر دنیای گیمینگ طلقی نمی شوند.

مقاله قبلیکارت گرافیک GeForce GTX 1070 Duke Edition، محصولی متفاوت از MSI
مقاله بعدیمشخصات کارت گرافیک AMD Radeon RX 470 و RX 460 اعلام شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

4 × پنج =

سبد خرید مورد حذف شده است. بازگردانی
  • No products in the cart.