فهرست
  • خانه
  • اخبار
  • MediaTek وجود آسیب پذیری امنیتی در چیپ‎ست های ساخت این کمپانی را تایید کرد

MediaTek وجود آسیب پذیری امنیتی در چیپ‎ست های ساخت این کمپانی را تایید کرد

MediaTek ظرف چند سال اخیر با چیپ‎ست های ارزان قیمت خود، سهم بزرگی از بازار چیپ‎ست های موبایل موبایل را به خود اختصاص داده است. در کنار کارایی و قیمت قابل قبول، گاهی رقابت و عطش بازار برای محصولات جدید، فرصت کافی برای آزمایش و بررسی کامل محصولات جدید باقی نمی گذارد و ثمره آن چیزی جز محصولات دارای انوع باگ و ایراد نخواهد بود. به تازگی این کمپانی وجود یک آسیب پذیری امنیتی در چیپ‎ست های موبایل خود را تایید کرده است.

mediatek helio2

بعد از انتشار گزارش های مختلفی مبنی بر وجود آسیب پذیری امنیتی در چیپ‎ست های MediaTeK، سرانجام این کمپانی وجود آن را تایید کرده است. این باگ به نفوذگران امکان دست یابی به دسترسی کامل به root را می بخشد. با این حال این باگ تنها در دستگاه های مبتنی بر نگارش ۴٫۴ KitKat سیستم عامل اندروید قابل بهره گیری است. در حالی که وجود این باگ می تواند برای بسیاری از کاربران نگران کننده باشد، بویژه از آنجایی بسیاری از دستگاه های ارزان قیمت مبتنی بر چیپ‎ست های MediaTeK بروزرسانی ارتقا به اندروید ۵٫۰ را دریافت نکرده اند، این کمپانی وعده ارائه یک رفع اشکال را داده است اما با در نظرگفتن نبود هیچ گونه الزامی در ارائه بروزرسانی از سوی سازندگان گوشی ها و تبلت ها، مشخص نیست که چه دستگاه های این بروزرسانی را دریافت کنند.

به گفته این کمپانی، باگ مورد بحث به غیرفعال نکردن قابلیت debuging پیش از عرضه مربوط می شود. از این قابلیت به منظور خطایابی و بهینه سازی عملکرد استفاده می شود و می بایست در محصول نهایی غیر فعال شود اما ظاهراً برخی از سازندگان موبایل آن را غیرفعال نکرده اند.

مقاله قبلیذخیره ‏سازی حرفه‏‎ای با هارددیسک های Seagate Enterprise NAS
مقاله بعدیپروژه جدید گوگل: ارائه اینترنت بی سیم ۵G از طریق پهپادهای خورشیدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*